Top Rūdolfa Blaumaņa “Ugunī”

Top Rūdolfa Blaumaņa “Ugunī”

27 augusts, 2010

Liepājas teātris 104. sezonu atklās ar Rūdolfa Blaumaņa lugas „Ugunī” iestudējumu Rolanda Augustina (Atkočūna) režijā. Pašlaik notiek intensīvs mēģinājumu process – pirmizrāde paredzēta jau 10. septembrī.

Novelista, dramaturga, dzejnieka un publicista Rūdolfa Blaumaņa darbi veido latviešu literatūras klasikas zelta fondu. „Ugunī” ir pirmā drāma latviešu literatūrā, kuras centrā izvirzītas mīlestības jūtas. Šis ir viens no skaistākajiem, lai arī sarežģītākajiem mīlestības stāstiem latviešu literatūrā. Režisors Rolands Augustins (Atkočūns), kuram šī ir pirmā satikšanās ar R. Blaumaņa darbiem, Edgaru un Kristīni nodēvējis par latviešu Romeo un Džuljetu, uzsverot, ka „šodien, kad esam aizgājuši tik tālu – un visbiežāk – ne uz to pusi, ir svarīgi atgriezties pie saknēm”.

Lugas beigās Kristīne čukstus nosaka: „Es … es varu tikai mīlēt”, nododama savu dzīvi Edgara rokās. Arī 1966. gadā uzņemtajā Leonīda Leimaņa filmā „Purva bridējs” (scenārija pamatā noveles „Purva bridējs” un lugas „Ugunī” motīvi) Vijas Artmanes atveidotā Kristīne izvēlējās savu dzīvi saistīt ar Ulda Pūcīša Edgaru. Vai arī 21. gadsimta sākumā Kristīne būs gatava uz visu Edgara dēļ?

Kopā ar režisoru strādā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Kristīne Abika un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Šajā sezonā Liepājas teātra aktieru trupai pievienojušies 16 jauni aktieri. Lielākā daļa būs redzami jau šīs sezonas pirmajā iestudējumā. Kristīnes lomā – Agnese Jēkabsone vai Ilze Būde, Edgara lomā – Mārtiņš Kalita vai Edgars Ozoliņš. Pārējās lomās Edgars Pujāts, Egons Dombrovskis, Kaspars Kārkliņš, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Kaspars Gods, Inese Kučinska, Anda Albuže, Gatis Maliks, Zanda Štrausa, Leons Leščinskis, Rolands Beķeris, Pēteris Lapiņš, Everita Pjata, Anete Berķe un Ilze Jura.