Top “Vārdiņš”!

Top “Vārdiņš”!

21 februāris, 2023

Liepājas teātrī jau mēnesi strādā režisors Dž.Dž.Džilindžers, kura vadībā top franču komēdija „Vārdiņš” („Le Prenom”). Pirmizrāde paredzēta 11. martā, iestudējums iekļauts arī abonementā.

Lugas autori ir Matjē Delaports un Aleksandrs de Lapateljērs, pēc kuru scenārija 2012. gadā veidota arī filma ar šādu pašu nosaukumu, kas Francijā ieguvusi lielu popularitāti. Lugu no franču valodas tulkojusi Inga Rozentāle-Pejū, tā Latvijā tiek iestudēta pirmo reizi.

Elizabetes un Pjēra rīkotajās vakariņās ierodas  Elizabetes brālis Vincents, viņa draudzene Anna, kas ir bērniņa gaidībās, kā arī bērnības draugs Klods. Vakariņu gaitā rodas pārpratums pēc pārpratuma, kad pārējiem tiek paziņots gaidāmajam dēlam izvēlētais vārdiņš… Šīs nudien nebūs vienkāršas vakariņas.

Izrādē piedalīsies aktieri – Signe Dancīte, Everita Pjata-Gertnere, Rolands Beķeris, Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, kas, radot izrādes noskaņu, izpildīs arī dziesmas franču valodā, kuras šobrīd – darba procesā – apgūst ne tikai pie vokālās pedagoģes, bet arī franču valodas konsultantes.

Kopā ar režisoru strādā mākslinieku komanda – scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe un režisora asistente Linda Kalniņa, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Izrādi iespējams noskatīties arī 12. un 26. martā, 13. un 30. aprīlī.

Iestudējums finansēts projekta “Liepājas teātra jauniestudējumu ražošana 2022.un 2023.gadā” ietvaros (REACT-EU finansējums projekta numurs 13.1.4.0/22/I/004)
Projekta finansējums novirzīts Liepājas teātra jauniestudējumu ražošanai, veicinot plašāku kultūras pakalpojumu pieejamību, radot pozitīvu ietekmi uz vietējām kopienām, kā arī reģionālās kultūrvides aktivizēšanos un ekonomisko attīstību.
|Projekta ietvaros kopā Liepājas teātrī 2022.un 2023.gadā iestudēti 16 jauniestudējumi un sagatavots vēl vienu jauniestudējums, kura pabeigšana notiks 2024.gadā. Projekts atbalsta daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamību nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijā. Projekta kopējās izmaksas: EUR 549 999.42