Traģiski bojā gājis aktieris Uldis Stelmakers (22.02.1959 – 10.08.2014)

Traģiski bojā gājis aktieris Uldis Stelmakers (22.02.1959 – 10.08.2014)

11 augusts, 2014

10. augusta vakarā traģiski bojā gājis aktieris Uldis Stelmakers.

Uldis Stelmakers  ieradās Liepājā 1982. gadā pēc studijām Ļeņingradas Kultūras institūtā ar režisora diplomu kabatā. Pat pēc daudziem gadiem kopā ar kolēģiem aizbraucis uz jaunības pilsētu, viņš prata izvest pa taisnākajiem ceļiem cauri vecās Pēterburgas pagalmiņiem, zināja, kurās tējnīcās ir garšīgākās pankūkas un pīrādziņi.

Stalts augums, laba balss, vīrišķīga stāja – tābrīža teātra vadītājam Oļģertam Kroderam nebija šaubu, ka tāds aktieris trupā noderēs. Jaunie varoņi nāca viens pēc otra, tur bija Jaņuks „Trīnes grēkos” un Varis „Maijā un Paijā”, vesela rinda paklausīgu un nepaklausīgu dēlu ārzemju lugās, un nozīmīgākais starp tiem bija Pablo „Trešajā vārdā”, dabasbērns ar skaidru izpratni par labu un ļaunu. Tāpat kā to saprata Hamleta draugs un otrais es Horācijs. Uldim piemita humors un mēra sajūta, tāpēc viņa komiskie tēli bija smieklīgi, bet nekad ne apsmieti – kā Joske „Skroderdienās”, dons Bazilio „Figaro kāzās” vai Beralds „Iedomu slimniekā”.

Uldis bija teātra profesionālis, lai gan reālā dzīve prasīja savu, un viņš izšķīrās darīt arī citus darbus. Taču ikreiz, kad teātrim vajadzēja, Uldis atgriezās un padarīja savu darbu labi. Arī tagad, pēc vairāku gadu pārtraukuma, teātris sauca un Uldis Stelmakers nāca, lai spēlētu Pudiķi, varoņa tēvu, topošajā izrādē „Indulis un Ārija”. Neaizvietojamu cilvēku neesot. Bet tas jau nenozīmē, ka nepaliek sāpes un tukšums.

Atvadīšanās laiks no mākslinieka – sestdien, 16. augustā, plkst. 15:00 Liepājas Centrālkapos.