Traģiski bojā gājusi aktrise Inese Jurjāne (23.08.1964-10.08.2014)

Traģiski bojā gājusi aktrise Inese Jurjāne (23.08.1964-10.08.2014)

11 augusts, 2014

10. augusta vakarā traģiski bojā gājusi aktrise Inese Jurjāne.

Pēc divām nedēļām Inese Jurjāne būtu svinējusi pirmo nopietno dzimšanas dienu. Jubilejas izrāde jau bija teātra plānos: jauno aktieru iestudējumā „Šikās kāzas” Inese būtu ielekusi apsviedīgās topošās sievasmātes Dafnes lomā. Viņa bieži spēlēja kopā ar jaunajiem – gaiša un slaida, gandrīz neatšķirama „Pūt, vējiņi!” dejojošo meitu pulkā.

Gaiša un slaida viņa arī ienāca savā vienīgajā Liepājas teātrī pēc Oļģerta Krodera vadītā kursa beigšanas Konservatorijas Teātra fakultātē 1986. gadā, gaišzilajām lomām šķietami nolemta. Nenojaušot, ka viņai, rīdziniecei, pilsēta pie jūras kļūs par likteni.

Mellija no „Vējiem līdzi” bija Ineses pirmā lielā loma, un tajā atklājās, ka aiz trauslās blondīnes ārienes patiesībā slēpjas dzelzs stiegras. Redzīgākie režisori to lika lietā. Arnolda Liniņa „Skroderdienās Silmačos” Ineses Antonija nāca, rasā kājas sabridusi, puķu pilnām rokām – tik jauna un laimīga, ka, Aleksī viļoties, sirds vāks krita jo smagāk. Kroders viņā ieraudzīja Solveigu saviem pieciem Pēriem Gintiem – gana stipru, lai gaidītu. Mārtiņš Eihe savos uzvedumos „Zilā” un „Citi balti krekli” varbūt visvairāk ļāva nojaust, cik neatšķetināmi spēks un vājums, dzelzs un maigums sapinies Ineses dabā un varonēs Lindā un Bellā.

Dzīvei spēka nepietika. Jūra izrādījās stiprāka.

Atvadīšanās no mākslinieces – 15. augustā plkst. 10:00 no Liepājas teātra; pēc tam – Piņķu kapos.