Tuvojoties “Spēlmaņu naktij”, aicinām apmeklēt balvai nominētās izrādes!

Tuvojoties “Spēlmaņu naktij”, aicinām apmeklēt balvai nominētās izrādes!

25 oktobris, 2015

23. novembrī tradicionāli tiks pasniegtas “Spēlmaņu nakts” balvas, bet pirms tam Liepājas teātris piedāvā saviem skatītājiem noskatīties balvai nominētos iestudējumus – “1984”, “Indulis un Ārija” un “Zelta pods”.

28. oktobrī iespējams noskatīties Lauras Grozas-Ķiberes veidoto izrādi “1984”, kurai par pamatu ņemts Džordža Orvela izcilais romāns ar tādu pašu nosaukumu. Izrāde nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai 7 nominācijās (t.sk. “Gada lielās formas izrāde”.)

L. Grozas-Ķiberes režijā tapusi futūristiska izrāde par indivīda iekšējo un ārējo brīvību. Kā iestudējumu raksturojusi teātra kritiķe Līga Ulberte: “Iespaids, ko rada Liepājas teātra „1984”, ir līdzīgs belzienam pa pakrūti. Apdullina, sagrābj un atlaiž ļoti lēnām. Un vēl ilgi ir pulsējoša sajūta sirds apvidū”.

Galvenajās lomās Egons Dombrovskis (Vinstons Smits) un Gatis Maliks (O’Braiens –nominācija “Gada aktieris otrā plāna lomā”). Šajā izrādē Vinstona mīļotās Džūlijas lomā debitēs aktrise Anete Berķe.

8. novembrī skatītājiem tiks piedāvāta 3 “Spēlmaņu nakts” balvai (t.sk. “Gada lielās formas izrāde”) nominētā kustību izrāde “Indulis un Ārija” – Raiņa jaunības traģēdijas versija bez vārdiem Sergeja Zemļanska režijā. Titullomās – Mārtiņš Kalita un Liene Grava.

“Visa izrāde ir kā brīnišķīgu, kustīgu bilžu katalogs, kuru apskaņo tikpat iespaidīga un emocionāli uzrunājoša Pāvela Akimkina mūzika,” iestudējumu raksturojusi teātra kritiķe Dita Jonīte.

Savukārt 12. novembrī skatītāji tiek aicināti ielūkoties brīnumu pilnā pasaulē, apmeklējot izrādi “Zelta pods”, kas nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai 7 nominācijās. E.T.A. Hofmaņa pasaku pieaugušajiem iestudējis režisors Jans Villems van den Boss. E.T.A. Hofmanis ir viens no izcilākajiem vācu romantisma un pasaules literatūras pārstāvjiem, kura daiļrade ir misticisma pilna un kura darbiem raksturīgs reālās un fantāzijas pasaules ciešs savijums.

“Zelta pods” ir kārtējā izrāde, kas apliecina Liepājas teātra aktieru ansambliskumu – gandrīz fiziski jūtams, ka aktieri izrādē darbojas kā milzīga vienota mehānisma zobratiņi,” par izrādi teikusi teātra kritiķe Ieva Rodiņa.

Galvenajās lomās – Rolands Beķeris, Anete Berķe (“Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada aktrise otrā plāna lomā”) un Everita Pjata.