Uz skatuves atgriežas izrādes “Piafa” un “Ragana”!

Uz skatuves atgriežas izrādes “Piafa” un “Ragana”!

24 augusts, 2016

Pēc vairāk nekā viena gada ilga pārtraukuma uz Liepājas teātra skatuves atgriezīsies divas skatītāju iemīļotas izrādes – “Piafa” un “Ragana”!

6 ”Spēlmaņu nakts” balvām nominēto izrādi “Piafa” 2013. gadā iestudēja režisore Laura Groza-Ķibere. Kopš tā laika iestudējums guvis skatītāju mīlestību un atzinību ikvienā vietā, kur tas ticis spēlēts. Izrādē tiek izsekots leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas jeb La Môme Piaf (mazā zvirbulēna, kā viņu iesauca viņas talanta atklājējs Luijs Leplē) dzīves un karjeras ceļam, attēlots gan viņas slavas uzplaukums, gan noriets, kā arī personiskās dzīves traģēdija…

Izrāde pagājušajā sezonā netika spēlēta, jo galvenās lomas atveidotāja Agnese Jēkabsone bija meitiņas gaidībās. Aktrise ar nepacietību gaida atgriešanos uz skatuves Edītes Piafas lomā, par kuru saņēmusi vairākas nozīmīgas balvas – tai skaitā – “Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada labākā aktrise.

“Esmu ārkārtīgi nocietusies un sailgojusies atkal būt uz skatuves, īpaši Piafas lomā! Vēlos atkal satikties ar skatītājiem, man ir tik pilna sirds, tik daudz, ko teikt un tik daudz, ar ko dalīties! Ticu, ka būs savādāk. Labāk,” stāsta A. Jēkabsone.

Iestudējumu iespējams noskatīties 29. septembrī, izrādes paredzētas arī oktobrī un novembrī.

Savukārt Dž. Dž. Džilindžera iestudēto izrādi “Ragana”, kas ir Liepājas teātra repertuārā jau kopš 2011. gada un arī tikusi nominēta 5 “Spēlmaņu nakts” balvām, teātris bija nolēmis noņemt no repertuāra – pēdējo reizi izrāde tika spēlēta 2015. gada aprīlī, taču 21. septembrī iestudējums atgriezīsies pie skatītājiem.

“Vairakkārt esam saņēmuši lūgumus no skatītājiem, vai nav iespējams iestudējumu turpināt spēlēt. Izrāde ir ļoti mīļa arī visiem trim tajā iesaistītājiem aktieriem – Inesei Kučinskai, Egonam Dombrovskim un Kasparam Godam, tā ir arī ļoti kvalitatīva, tāpēc pieņēmām lēmumu turpināt to izrādīt. Šis nav unikāls gadījums – savulaik uz skatuves pēc ilgāka pārtraukuma atgriezās arī izrādes “CV. Tēvocis Vaņa” un “Killlera dienasgrāmata,” lēmumu pamato mārketinga direktore Jevgenija Skoraja.

Arī iestudējumu “Ragana” skatītāji varēs redzēt ne tikai septembrī, bet arī turpmāk sezonas gaitā.