Uz skatuves atgriežas “Noslēpumainās variācijas”

Uz skatuves atgriežas “Noslēpumainās variācijas”

30 aprīlis, 2010

9. maija vakarā viesnīcas „Promenāde” zālē pēc ilgāka pārtraukuma Liepājas teātris piedāvā skatītājiem noskatīties kamerizrādi „NOSLĒPUMAINĀS VARIĀCIJAS”. Režisors Mārtiņš Eihe franču dramaturga E.E.Šmita lugu iestudējis 2005. gadā, saņemot „Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā „Spilgtākā debija”.

Izrādē tiek stāstīts par vientulībā mītošu rakstnieku (Leons Leščinskis), kuram nupat iznākusi grāmata– ilgu gadu sarakste ar tālumā mītošo mīļoto. Pie rakstnieka ierodas žurnālists (Ēriks Vilsons), lai salauztu viņa klusēšanas loku un intervijā atklātu patiesību par mīļoto un pašu mīlestību.

„Noslēpumainās variācijas” ir viena no visintīmākajām Liepājas teātra izrādēm, kur skatītājus no aktieriem šķir vien sarkanas samta lentes. Šajā iestudējumā režisoru visvairāk interesējis aktieru iekšējais pārdzīvojums un spēja šo pārdzīvojumu likt sajust arī skatītājiem. Skatuviskais askētisms ne mirkli neļauj aizklīst skatītājam pie nebūtiskām detaļām, bet visu uzmanību koncentrēt uz aktieri, kurš ir šīs izrādes galvenā vērtība.