Uz skatuves atgriežas RAGANA!

Uz skatuves atgriežas RAGANA!

29 decembris, 2014

Pēc ilgāka laika uz Liepājas teātra skatuves tiks spēlēta Karla Šēnhera drāma – kaislības senlaiku garā „Ragana” – skatītāji to aicināti noskatīties 7. janvārī. Dž.Dž.Džilindžera veidotais iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2011. gadā, saņemot augstu skatītāju un profesionāļu novērtējumu. Tas tika nominēts „Spēlmaņu nakts” balvai 5 nominācijās (t.sk. „Gada izrāde”), balvu iegūstot Inesi Kučinskai kā Gada aktrisei.

Meža mājiņā savas dienas mierīgi un saskanīgi vada sieva (Inese Kučinska) un vīrs (Egons Dombrovskis). Viss, ko viņi vēlas, ir iegūt labklājību. Lai to izdarītu, vīrs tirgojas ar kontrabandas precēm. To uzzina jaunais robežsargs (Kaspars Gods), kurš nolemj vīru un sievu atmaskot. Lai to nepieļautu, vīrs mudina sievu robežsargu savaldzināt. Tas sievā atmodina tādas jūtas, par kuru esamību viņa agrāk nav nojautusi. Pamazām visi trīs tiek ierauti postošā kaislību virpulī, no kura izkļūt vairs nav iespējams.

Lugas un izrādes centrā izvirzīta sieviete, viņas apzinātās un neapzinātās vēlmes. Spilgti tiek atklāts, kas notiek ar cilvēku, kad viņš nokļuvis kaislību varā. Izrādes veidotāji akcentējuši – noteiktos apstākļos jebkurā sievietē var pamosties ragana.

„Stilistiski tīrs darbs ar tumīgu vīna, kaisles, asiņu, noslēpumainības piestrāvotu gotisku atmosfēru. Inese Kučinska Sievas lomā kārtējo reizi apliecina talanta un meistarības žilbinošo tandēmu. Blondās fūrijas-sfinksas režisētā veču nolikšana pie vietas – loma izstrādāta kā nošu partitūra un nospēlēta ar iedvesmu un profesionāļa perfekciju – raisa sajūsmu,” par iestudējumu rakstījusi teātra kritiķe Līvija Dūmiņa.

Iestudējumam scenogrāfiju veidojis Varis Siliņš, kostīmus – Ilze Vītoliņa, horeogrāfiju – Inga Krasovska, bet gaismu partitūru – Mārtiņš Feldmanis.