Valmierā rādīsim 3 izrādes!

Valmierā rādīsim 3 izrādes!

23 februāris, 2023

Aprīļa sākumā Liepājas teātris dosies uz Valmieru, lai parādītu skatītājiem trīs savus iestudējumus – „Tas arī viss” (režisors Mārtiņš Kalita), „Vilki” (režisors Toms Treinis) un „Kā mīl tā otra puse” (režisors Gundars Silakaktiņš).

1. aprīlī viesošanās notiks koncertzālē „Valmiera”, kur plkst. 13:00 tiks rādīta Edgara Pujāta monoizrāde „Tas arī viss”. Izrāde ir monologs par vientulību, kurš piesaka lugas intrigu jau ar pirmo teikumu. Galvenajam varonim ir bijis viss – panākumi, slava, gods, izvēles brīvība un mīlas afēras. Tad kāpēc viņš iekšēji jūtas tik iztukšots? Kāpēc tik vientuļš? Aktieris izrādē aicina skatītājus caur smiekliem ielūkoties sevī, lai godīgi pajautātu – vai es dzīvoju tādu dzīvi, kā vēlos?

Savukārt plkst. 18:00 turpat koncertzālē skatītājiem tiks piedāvāta Rasas Bugavičutes-Pēces īpaši izrādes trīs aktieriem – Edgaram Pujātam, Sandim Pēcim un Artūram Irbem – rakstītā luga „Vilki”. Tas ir stāsts par ģimeni, kurai, saskaroties ar neplānotiem sarežģījumiem, nākas dziļi un patiesi izvērtēt savstarpējās attiecības, skarot  arvien dziļākas tēmas, kuras vienmēr tikušas noklusētas un nekad nav risinātas. Stāstā spilgti atklājas, ka iekšējās bailes mīt arī pat ļoti vīrišķīgos varoņos, un reizēm tieši šīs bailes un izmisīgā vēlme dzīvot labāk traucē ieraudzīt patieso situāciju.

„“Vilki” ir par to ļoti sarežģīto un nekādi neizsmeļamo, un gana traģikomisko vecāku – bērnu attiecību būšanu, kurai katrs no mums iet cauri diendienā. Tās ir attiecības, kuras ilgst mūža garumā, lai kādiem līkločiem tām nebūtu jāiziet cauri; tās ir attiecības, kurās nereti sakrājas tik daudz nepateiktā, ka vairs nav skaidrs, kā ar otru runāt; tās ir attiecības, kurās ik pa brīdim pamani pats sevi otrā. “Vilki” ir par tēva un divu dēlu satikšanos kādā ļoti piņķerīgā situācijā, kuru atrisināt var tikai tad, ja tiek pateikts sen aizmirstais “es tevi mīlu”. Domāju, ka izrāde daļai skatītāju var būt motivācija šos vārdus pateikt,” saka R. Bugavičute-Pēce.

Savukārt 2. aprīlī plkst. 13:00 Valmieras Kultūras centrā skatītāji varēs noskatīties romantisko farsu „Kā mīl tā otra puse”. Luga sarakstīta 1969. gadā un nodrošināja dramaturgam atpazīstamību. Režisors nav pārcēlis darbību uz mūsdienām, bet saglabājis tā laika estētiku. Lugas sižets ir raits un žiperīgs, piebārstīts ar asprātīgiem dialogiem, kas lieliski atklāj cilvēka pretrunīgo dabu. Tas ir stāsts par trijiem precētiem pāriem un viņu mīlestības līkločiem, kā arī atšķirīgo izpratni par mīlestību, kas padara to aktuālu jebkurā laikā. Jo.. vai maz ir iespējams saprast, kā mīl tā otra puse.

Iestudējumā piedalās aktieri – Leons Leščinskis, Karīna Tatarinova, Sandis Pēcis, Anete Berķe, Rolands Beķeris, Laura Jeruma, kā arī Madara Viļčuka, Agnija Dreimane, Artūrs Irbe, Kārlis Artejevs.

Biļetes uz izrādēm gan koncertzālē, gan kultūras centrā iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā.