“VILKI” pirmizrādi piedzīvos 27. novembrī!

“VILKI” pirmizrādi piedzīvos 27. novembrī!

24 novembris, 2021

27. 11. Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars” pirmizrādi piedzīvos Rasas Bugavičutes-Pēces īpaši Liepājas teātrim rakstītās lugas “Vilki” iestudējums, kas ir režisora Toma Treiņa debija Liepājā. Izrāde īpaši rakstīta 3 dažādu paaudžu aktieriem – Edgaram Pujātam, Sandim Pēcim un Artūram Irbem.

Vilki ir stāsts par ģimeni, kurai, saskaroties ar neplānotiem sarežģījumiem, nākas dziļi un patiesi izvērtēt savstarpējās attiecības un skart arvien dziļākas tēmas, kuras vienmēr tikušas noklusētas un nekad nav risinātas. Tā vēstīs par to, kā tēva un dēlu attiecības ir ietekmējušas jauno cilvēku izvēles un attieksmi pret dzīvi; kā izprast mīlestību, ja pats to līdz galam nekad neesi jutis.

„“Vilki” ir par to ļoti sarežģīto un nekādi neizsmeļamo, un gana traģikomisko vecāku – bērnu attiecību būšanu, kurai katrs no mums iet cauri diendienā. Tās ir attiecības, kuras ilgst mūža garumā, lai kādiem līkločiem tām nebūtu jāiziet cauri; tās ir attiecības, kurās nereti sakrājas tik daudz nepateiktā, ka vairs nav skaidrs, kā ar otru runāt; tās ir attiecības, kurās ik pa brīdim pamani pats sevi otrā. “Vilki” ir par tēva un divu dēlu satikšanos kādā ļoti piņķerīgā situācijā, kuru atrisināt var tikai tad, ja tiek pateikts sen aizmirstais “es tevi mīlu”. Domāju, ka luga un izrāde daļai skatītāju var būt motivācija šos vārdus pateikt, bet daļai tā būs iespēja tos sadzirdēt pastarpināti no lugas varoņiem, un abējādi būs vērtīgi, jo vilks tomēr pēc savas būtības ir bara dzīvnieks,” par lugu saka dramaturģe R. Bugavičute-Pēce.