Zelta Maska Liepājā!

Zelta Maska Liepājā!

25 jūlijs, 2013

24. oktobrī festivāla “Zelta Maska” ietvaros Liepājas teātrī būs iespējams noskatīties A.Puškina teātra (Maskava) iestudējumu “MĀTES DRUVA” pēc Čingiza Aitmatova stāsta „Mātes druva” Sergeja Zemļanska režijā. Lomās: Anna Karmakova, Natalja Reva-Rjadinska, Sergejs Millers, Vladimirs Motašņevs, Jevgeņijs Pļitkins u.c.

“Aitmatovs – pārliecināts pacifists, kas necieš vardarbību un iznīcību ne dabā, ne ģimenē. Stāstā „Mātes druva” karš vienu aiz otra aizrauj visus vīriešus no lielas skaistas ģimenes, kur sievietes sev par nelaimi pasaulē laidušas tikai puisēnus. Un dabiskais dzīves cikls tiek postīts līdz priekšlaicīgi novecojusī ģimenes māte paņem paauklēt mazo mazdēlu, kas ir pēdējais no dzimtas un ir vienīgā cerība.

Horeogrāfa Sergeja Zemļanska izrāde ir mūsdienu dejas prasību un mākslinieku, no kuriem puse ir drāmas aktieri, iespēju veiksmīgas adaptācijas rezultāts. Funkcionāla un izteiksmīga scenogrāfija izrādē kalpo kā ērts atbalsts māksliniekiem, kas lec no augstiem koka galdiem un viegli uzlido uz saliekamiem soliem. Simboliskais un vienkāršais stāsts tiek stāstīts bez vārdiem, ar plašu un izteiksmīgu plastikas valodu, ar krievu paradumu pārdzīvot visu nopietni un ar lakonisku žestu izspēlēt veselu likteni,” par iestudējumu saka teātra kritiķe Kristīna Matvijenko.

Izrādei ir vecuma ierobežojums – 16+.

Biļetes jau iespējams iegādāties gan Liepājas teātra, gan Biļešu Paradīzes kasēs. Cena no Ls 5 līdz Ls 10.