Pateicoties Egona Dombrovska precīzajam aktierdarbam, teju neticamā caurspīdīgumā ieraugām Vinstona domāšanas procesu. Rodas izjūta, ka loma ir rakstīta tieši šim aktierim. — Dita Jonīte (“Delfi” // “1984”)


ANDA ALBUŽE

Anda AlbužeDzimusi
1949. gada 21.novembrī

Izglītība
1971 Liepājas teātra I studija
No 1970 Liepājas teātra aktrise

Nozīmīgākās lomas:
2016
Ausma Ozola – T.Vailders “Mūsu pilsētiņa” R. Bugavičutes versija par Liepāju
2015
Māmuļa – M.Makdona “Klibais no Inišmānas”
Osteru jaunkdze, Tirgus sieva – E.T.A. Fofmaņa “Zelta pods”
2014
Misis Pārsone – Dž. Orvela “1984” (R. Aika un D. Makmillana dramatizējums)
Sieviete – J. Pulinovičas “Žanna”
Kaina kundze – M. Zīverta “Minhauzena precības” (no 2014./2015. gada sezonas)
2013
Vecāmāte, Meža māte – “Sprīdītis” pēc A. Brigaderes lugas motīviem
Rozālija Solimene – E. de Filipo “Filumena Marturano” (Tā precas itālieši)
2012
Marta – V. Korša “Atsaldētais”
Feja – J. Švarca “Pelnrušķīte”
Jana – “Stavangera” (Pulp People) pēc M. Krapivinas lugas motīviem
Vera Ignatjevna – L. Andrejeva “Sods un noziegums” (“Katrīna Ivanovna”)
2011
Orta – K.Lāča, J. Elsberga, E. Mamajas “Pūt, vējiņi!” pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem
Klusa, bet dzejniekam ļoti būtiska būtne – A. Čaka “Spēlē, Spēlmani!”
Mērija – “Laternu stunda” pēc M. Makdonas lugas “Konnemāras galvaskauss”
2010
Horsta madāma, saimniece – R. Blaumaņa “Ugunī”
Vecene, Dāma – P. Rozīša “Ceplis”
Katrīna N. – G. Grekova “Hanana”
2009
Serafima – “Beigta balle” (pēc N. Erdmana lugas “Pašnāvnieks”)
Sieviete – H. Pinters “Sargs”
2008
Māmiņa – pēc A. Lindgrēnas”Trīs stāsti par Brālīti un Karlsonu. Pirmais stāsts”
Anita, Dagmāra, Marija, Baibiņa, Agnese – M. Gavrana “Viss par sievietēm”
Maluma kundze – J. Jaunsudrabiņa “Ezermaļu krokodils”
2007
Zentas māte – J. Lūsēna, P. Brūvera „Agrā rūsa”
Voiņicka – A. Čehova„CV (Tēvocis Vaņa)”
2006
Hetija – T. Retigana „Dāma bez kamēlijām”, 2005./2006. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada aktrise otrā plāna lomā”
Pane Konti – O. Zahradnīka „Zvanu solo”
Panda – V. Gibsona „Lupatu Anna”
2005
Rasma – G. Priedes „Zilā”
2004
Misis Klaketa – M. Freina „Teātris aiz skatuves”
2002
Siliņiete – R. Blaumaņa “Salna pavasarī”
2000
Misis Vainmillere – T. Viljamsa”Vasara un dūmi”
1997
Natālija – M. Zīles “Natālija, Nata – Lija”
1996
Muškātne – F. Molnāra “Lilioms”
1995
Veronika – F. Kroica “Veltījumu koncerts „Vienīgi jums””
1993
Marija – R. Rodžersa,O.Hammeršteina”Mūzikas skaņas”
Alvinga kundze – H. Ibsena “Spoki”
1992
Anna – A. Sālbakas “Deju stunda”
1989
Karla – T. Gverras “Atļaujiet ienākt!”
1984
Ofēlija – V. Šekspīra “Hamlets”
1981
Anna Kareņina – Ļ. Tolstoja”Anna Kareņina”
1977
Natālija – M. Gorkija “Vasa Žeļeznova”
Elīza – F. Loves “Mana skaistā lēdija”
1973
Dzirkstīte – Aspazijas „Sidraba šķidrauts”
1972
Gaiva – G. Kanoviča „Uguns azotē”