Brehta lugas iestudējums Liepājas teātrī ir uzmanības vērts eksperiments. — Silvija Radzobe (“Neatkarīgā” // “Sasodītais sarkanais mēness”)


MARĢERS EGLINSKIS

Marģers Eglinskis

Dzimis:
1972. gada 19. novembrī

Izglītība:
Liepājas Pedagoģijas akadēmijas
Aktiermākslas nodaļa 1995 -1999

Lomas Liepājas teātrī:
2014
Džeisons – “Dekamerons SPA stilā” pēc F. Veldones romāna motīviem
2013
Zonenštiha kungs / Direktors Knokenbruhs / Rīlova kungs – D. Šeika, S.Seitera “Pavasara atmoda” pēc F. Vedekinda lugas motīviem
Rietenis, Ķēniņš – “Sprīdītis” pēc A. Brigaderes lugas motīviem
Kirasieris – M. Zīverta “Minhauzena precības”
Advokāts Nočella – E. de Filipo “Filumena Marturano” (Tā precas itālieši)
2012
Avi – V. Korša “Atsaldētais”
Karalis – J. Švarca “Pelnrušķīte”
Birģermeistars un Malēnietis – Raiņa un J. Zvaigznītes “Malēnieši”
Teplovskis – L. Andrejeva “Sods un noziegums” (“Katrīna Ivanovna”)
Runcis – A. Kalnozola “Runcis zābakos” pēc Š. Pero pasakas motīviem
2011
Puisis – K.Lāča, J. Elsberga, E. Mamajas “Pūt, vējiņi!” pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem
Kāds, kas prot staigāt savas gaitas – A. Čaka “Spēlē, Spēlmani!”
2010
Krapke – L. Bernsteina, A. Lorenta, S. Sondheima, Dž. Robina “Vestsaidas stāsts”
Skrūvītis – “Nezinītis” pēc N. Nosova darba “Nezinīša un viņa draugu piedzīvojumi” motīviem
Oskars Briedis, Sulainis -P. Rozīša “Ceplis”
2009
Maršals, Zeltkalis, Zaķis, Pūķis – “Brāļi” (pēc brāļu Grimmu pasakas “Divi brāļi” motīviem)
Larijs – P. Mārbera “Vēl tuvāk”
Brālītis Trusītis – pēc afrikāņu tautu pasaku motīviem “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”
2008
Karlsons – pēc A. Lindgrēnas “Trīs stāsti par Brālīti un Karlsonu. Pirmais stāsts”
Uģis – J. Jaunsudrabiņa “Ezermaļu krokodils”
Hovards – D. Rukšānes “Centrālparks”
Kalīls – R. Šimmelpfenniga “Arābu nakts”
2007
Reinis – J. Lūsēna, P. Brūvera “Agrā rūsa”
Ezis – G. Landau „Sniegbaltītes skola”
Džordžs – D. Kinga „Killlera dienasgrāmata”
2006
Nerrs – T. Gabes „Kristāla kurpīte”
Droselmeijers – E.T.A. Hofmaņa „Riekstkodis un peļu karalis”
Joske – R. Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos”
Tomā – Ž.B.Moljēra „Iedomu slimnieks”
Vilks (Sarkanais Ilknis) – V. Gibsona „Lupatu Anna”
2005
Nurža – A. Eglīša “Par purna tiesu”
Juris – G. Priedes “Zilā”
Stāsts „Klik-klak” – A. Gavaldas „Kā gribētos, lai kāds mani gaida”
2004
Pifs – D. Romanovičas ” Pifa jaunie piedzīvojumi”
2002
Karalis – J. Švarca “Pelnrušķīte”
Ģeogrāfs – A. de Sent-Ekziperī “Mazais princis”
Koklaps – R. Blaumaņa “Salna pavasarī”
Trafords – O. Vailda “Ideāls vīrs”
2001
Antonens – M. Paņola “Maiznieka sieva”
Bruņurupucis Brunis – P. Brūvera “Brašā bruņurupuča ceļojums”
Brencis, Himmelmanis – R. Blaumaņa, Ā. Alunāna “Lai sasaucamies, lai dziedam!”
2000
Iršis – J. Janševska “Precību viesulis”
Sesks – J. Lūsēna, M. Zālītes “Neglītais pīlēns”
1999
Redaktors, Reklāmas cilvēks – J. Lūsēna, M. Zālītes “Kaupēn,mans mīļais”
Buratīno – N. Klētnieka “Buratīno piedzīvojumi”
1998
Vilibalds – A. Eglīša “Līgavu mednieki”
Žanis – J. Lejiņa “Nebrauc tik dikti!”
1997
Mārtiņš – E. Zālītes “Maldu Mildas sapņojums”
1996
Suns – V. Rūmnieka, M. Līcītes “Brēmenes muzikanti”