Liepājas teātra sastapšanās ar Lorkas dramaturģiju Viestura Meikšāna iestudējumā “Bernardas Albas nams” dāvā publikai negaidītu iespēju piekļūt šodien reti sastopamām izjūtām. Ja izrādes laikā ļaujam sevi pilnībā iegremdēt uz skatuves valdošajā atmosfērā, tad varam izbaudīt kaut ko līdzīgu sajūtai, kas rodas, ja telpai cauri izgājis lodveida zibens. No ārpuses melna bumba, iekšā ugunīgi nokaitēta magma, un katrs pieskāriens tai var beigties letāli.

— Normunds Akots (“Bernardas Albas nams” / “Kultūrzīmes”)

KAUJA PIE…

3901

Krista Burāne
Pēc J. Poruka stāsta “Kauja pie Knipskas” motīviem
EKSKURSIJA SKOLAS LAIKĀ
Režisors – Mārtiņš Eihe

Kauja pie mīlestības, kauja pie naida, kauja pie vienaldzības un kauja pie draudzības, kauja pie katra sirdsapziņas un kauja pie cilvēcības…

Izrāde nominēta 2008./2009. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 2 nominācijās – “Gada izrāde bērniem vai jauniešiem” un “Gada kostīmu mākslinieks/māksliniece”.

Izrāde piedalījusies 2011. gada festivāla “Zelta maska” ārpuskonkursa programmā “Maska plus” (Krievija)

Iestudējums tiek izspēlēts skolā – ēdnīcā, klasē, sporta ģērbtuvē, tualetē, skolotāju istabā, pagalmā, garderobē. Tas aicina skatītājus doties ceļojumā skolas laika sajūtās un atmiņās gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Izrādes veidotāji uzskata, ka skola kā telpa, kas piepildīta ar īstu skolas dzīves elpu un smaržu, aktīvi rosinās skatītāju doties katram savā bērnības un jaunības atmiņu ceļojumā, kurš turpinās arī katra ikdienas pieredzē.

Izrādes laikā skatītāji pārvietojas no telpas uz telpu, no ainas uz ainu, reizēm paliekot vērotāju pozīcijās, bet reizēm iesaistoties notikumos un palīdzot izrādes dalībniekiem – Klaipēdas Universitātes Liepājas aktieru kursam, kuram šī būs diplomdarba izrāde.

Lomās:  Agnese Jēkabsone, Laura Jeruma, Anete Berķe, Madara Melne, Ilze Šiškina, Ilze Būde, Edgars Ozoliņš, Viktors Ellers vai rolands Beķeris, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maļiks, Pēteris Lapiņš, Mārtiņš Kalita

Dramatizējums – Krista Burāne
Māksliniece – Kristīne Vītola

PIRMIZRĀDE 2009. GADA 28. MAIJĀ DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA LIEPĀJAS 5. VIDUSSKOLĀ

Par izrādes norises vietām lūdzam skatītājus sekot līdzi informācijai!

ATSAUKSMES par izrādi:
Kauja ar sevi…. – Normunda Naumaņa recenzija

Foto – Krista Burāne

  1. Artūrs says:

    Ļoti interesanti atcerēties skolas gaitas – gaiteņus. Izrādes tēma ļoti smaga un nopietna, bet kopumā interesants iestudējums ar 7 ainām.

  2. Artūrs says:

    10. februārī noskatījos otro reizi šo izrādi. Atkal sanāca iedalīts Nr.3.

  3. Kristaps says:

    ļoti interesanti bija vērts un prieks skatīties šo izrādi.

  1. Šim rakstam vēl nav nevienas atsauces.

Lai pievienot komentāru